Motoros iskolánk eheti részében még mindig a bukósisak kérdéskörét járjuk körül, csak ezúttal nem a választásban, hanem abban segítünk, hogy egy esés után megállapítsuk: használhatjuk-e még a sisakot?



Forrás: [origo]leftjavascript:open_doc('http://origo.hu/player0627/index.html?video=http://ondemand.video.t-online.hu/origo/auto/motorsuli/motorsuli_04.wmv&tipus=auto&adatok=Motoros suli 1',560,495)Videó - 5:16 pHungaroring Motorsport Iskolahttp://Mindenütt jó, de legjobb motorozni!http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=88582&status=ok

A bukósisakokra kis túlzással úgy tekinthetünk biztonságtechnikai szempontból, mint az autóknál a légzsákokra, ugyanis egy komolyabb baleset során elvégzik életmentő feladatukat, utána viszont ki lehet dobni őket. A sisakoknál az energiaelnyelést egy rugalmas réteg látja el a bélés és a héjszerkezet között.

Még több motorsulis videó

Egy kemény ütközés során ez a réteg a töredékére összenyomódik a becsapódás pontjánál, így hiába látszik úgy, hogy csak a sisak fényezésében esett kár, a felszerelés további viselése életveszélyes. Ilyen és ehhez hasonló tanácsokat ad eheti adásunkban Szabó Attila oktatónk, aki a hiteleség kedvéért elővesz egy pár általa leamortizált darabot.

Motoros suli az [origo]-n/motor/20060224motoros.htmlMotorsuli: hogyan válasszunk bukósisakot?/motor/20060306motorsuli.html